Pole position KS Tymbark. Czas na Ogniwo

Przed nami 11. kolejka spotkań w ramach Nowosądeckiej Klasy Okręgowej. W najbliższą niedzielę KS Tymbark na własnym stadionie podejmować będzie Ogniwo Piwniczna Zdrój. Mecz będzie spotkaniem na szczycie, KS Tymbark który po ostatniej kolejce plasuje się na pozycji lidera bardzo chcę umocnić swoje miejsce w tabeli, natomiast znajdujący się na 3. miejscu zespół z Piwnicznej pragnie pokazać, że również liczy się w walce o najwyższe cele.

Podopieczni trenera Sławomira Cetnarowskiego w 10 meczach ugrali 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki). Biorąc pod uwagę pojedynki wyjazdowe Ogniwo legitymuje się bilansem: 2 zwycięstwa oraz 2 porażki (bramki: 5-6). Wygrywali z Hartem w Tęgoborzy (0:1) i Orłem w Wojnarowej (0:3). Przegrywali natomiast z Huraganem Waksmund (4:0) oraz z Łososiem Łososina Dolna (2:1). Jako gospodarz drużyna z Piwnicznej jest zdecydowanie lepsza (4-1-1) wygrywała z Płomieniem (3:1), Dunajcem (2:0), Jarmutą (3:0), Grodem (2:0), przegrała z Szaflarami (1:4) oraz zremisowała z Sokołem (0:0).

Ogniwo Piwniczna Zdrój w Klasie Okręgowej gra 3 sezon po jednorocznym epizodzie w IV lidze w sezonie 2011/12. W ubiegłym sezonie drużyna Ogniwa sezon kończyła na 6. pozycji.

W drużynie występuje wielu doświadczonych zawodników m.in grający niegdyś w Sandecji Nowy Sącz i Popradzie Muszyna pomocnik Bartłomiej Damasiewicz, obrońca Robert Mikołajczyk czy napastnik Robert Kubiela. To właśnie Kubiela jest najlepszym strzelcem drużyny z Piwnicznej, a na swoim koncie ma 7 bramek.

Niedzielne spotkanie rozgrywane w Tymbarku będzie jednym z ważniejszych przy aktualnym układzie w tabeli. Przy zdobyciu 3 pkt naszej drużyny umacniamy się w pozycji lidera i przy ewentualnym zwycięstwie Turbacza w Szaflarach nie tracimy fotela. Drużyna KST nie bierze innej opcji pod uwagę. Szykuje się więc bardzo zacięty pojedynek. Gorąco zapraszamy już na 11!

11. kolejka V ligi
KS Tymbark - Ogniwo Piwniczna Zdrój
12. październik 2014r. (niedziela), godz. 11:00
stadion w Tymbarku