Olimpia pokonana w PP. Awans do kolejnej rundy

KS Tymbark pokonał Olimpię Pisarzowa w IV rundzie Pucharu Polski Limanowskiego PPN i awansował do półfinałów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i konieczna była seria rzutów karnych w których to lepsi okazali się gospodarze 4:3.

Już w od początku spotkania wyraźna była przewaga gospodarzy. Bardzo łatwo znajdowaliśmy się blisko pola 16-metrów i mieliśmy wiele okazji do strzelenia gola. W 8 minucie taką okazje wykorzystał Marcin Urbański, który po idealnym prostopadłym podaniu Adriana Mrózka pokonał bramkarza i umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie bardzo dobre okazje do strzelenia gola mieli m.in. Sułkowski z rzutu wolnego z rogu "16", Boczoń minimalne nad poprzeczką czy mocne uderzenie Adriana Mrózka.

W drugiej połowie wyraźna przewaga KS Tymbark zmalała, lecz wciąż mieliśmy więcej okazji strzeleckich, niestety niewykorzystanych. W 77 minucie po błędzie obrońców KST sędzia dyktuje rzut karny, który skutecznie wykorzystuje Wańczyk.

W serii rzutów karnych po celnych strzałach Urbańskiego, Wojtasińskiego, Krybodorenko i Olejarza oraz dwóch wspaniałych interwencjach Zawady to KS Tymbark mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

KS TYMBARK - Olimpia Pisarzowa 1:1 (1:0) k. 4:3

Skład: Zawada - Wojtasiński, Boczoń, Olejarz, Zasadni - Niezabitowski (55 Krywobodorenko), Sułkowski, Ryś M. (72 Czyrnek), Porębski S. (89 Hochoł) - Urbański, Mrózek

W spotkaniu zagrać nie mogli: Ryś Ł., Porębski Damian, Gąsiorek, Porębski Darek i Kordeczka.