Zwycięstwo w Szczawnicy. Lider zostaje w Tymbarku

KS Tymbark pokonał na wyjeździe Jarmute Szczawnica 1:4. Mecz rozpoczął się bardzo intensywnie, bo po 17 minutach KST prowadził już 0:3. Dalej więcej...

JARMUTA SZCZAWNICA - KS TYMBARK 1:4 (1:3)

TYMBARK: Zawada - Wojtasiński, Olejarz, Ryś, Kuzak (65 D. Miśkowiec) - Porębski, Kurczab, Sułkowski, Urbański - Czaja (84 Czech), Kurek (87 K. Boczoń)

JARMUTA: Bobak – Hrydziuszko (84 Waligóra), Babik, Diop, Jasiurkowski (47 Mastalski) – Labidi, Pietrzak, Mlak, Ciesielka – Pawełczak (81 Czapp), Kurowski (72 Borucki).

0:1 - 10` Porębski, a. Urbański
0:2 - 13` Czaja, a. Porębski
0:3 - 17` Czaja, a. Porębski
1:3 - 18` Pawełczak
1:4 - 80` Urbański (k)

Sędziował: Maciej Młynarczyk z Nowego Sącza

Na początku spotkania KS Tymbark mógł poszczycić się stuprocentową skutecznością. Trzy sytuacje podbramkowe i trzy strzelone bramki. Pierwszą z nich już w 10. minucie spotkania zdobył Darek Porębski, który po dograniu piłki przez Marcina Urbańskiego z 16 m umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później dośrodkowywał Kuzak, Porębski zgrał piłkę w światło bramki gdzie Czaja celną główką wykończył akcje. W 17. minucie spotkania na swoje konto kolejną asystę zaliczył Darek Porębski, który dośrodkowując pomógł zdobyć bramkę Czaji. W pierwszej akcji po strzelonej na 0:3 bramce błąd popełniają obrońcy KS Tymbark, a Pawełczak skutecznie umieszcza piłkę w siatce. W pierwszej połowie swoją okazje na strzelenie gola nie wykorzystał Kurek, który z dwóch metrów nie trafił w bramkę. Gospodarze szanse na strzelenie kolejnej bramki mieli w 54 minucie, gdzie po faulu Olejarza sędzia podyktował rzut karny. Kurowski nie wykorzystał rzutu karnego trafiając w słupek. Pewnym egzekutorem okazał się natomiast Urbański, który w 80 minucie wykorzystując rzut karny (faul na Kurku) pewnie ustala wynik spotkania na 1:4.