Ostatni wyjazd jesieni

Po ubiegłotygodniowej stracie punktów przed własną publicznością zespół z Tymbarku czeka wyjazd do beniaminka Jarmuty Szczawnica. Pomimo trudnego startu, zespół ten coraz lepiej radzi sobie na boiskach "okręgówki".

Po 13. kolejkach KS Tymbark jest liderem tabeli z przewagą 1 punktu nad LKS Szaflary. Po piętach depczą im Turbacz i Ogniwo, którzy z 3 punktami straty do lidera mają wspólne zaległe spotkanie, które rozegrane zostanie 11 listopada. (Tym samym spotkanie pucharowe KST - Turbacz zostanie przeniesione na inny termin.)

Jarmuta po rozegraniu 13. spotkań ma na swoim koncie 20 punktów i zajmuje obecnie 8. miejsce. 5 z 6 wygranych spotkań udało im się wygrać na własnym obiekcie: 1:0 z Korzenną, 4:1 z Hartem, 1:0 z Dunajcem, 3:0 z Orłem i 3:2 z Łososiem. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo zaliczyli w ostatniej kolejce z Grodem 1:0. Jedynymi, którzy zdobyli boisko w Jarmucie był Turbacz 2:8 i Płomień 0:3. Na wyjeździe drużyna ze Szczawnicy przegrywała kolejno z Olimpią 4:2, Szaflarami 4:0, Ogniwem 3:0. Remisowali natomiast z Huraganem 2:2 i Sokołem 1:1.

Klub Jarmuta Szczawnica został założony w 2001 roku. Od sezonu 2008/09 występował w podhalańskiej klasie A, żeby w ubiegłym sezonie wywalczyć historyczny awans do Klasy Okręgowej. Po pierwszych spotkaniach tego sezonu, nikt nie wróżył im dłuższej gry w tej klasie. Ciężko było zawodnikom ze Szczawnicy wejść do nowej ligi. Po dwóch spotkaniach mieli 0 punktów na koncie i 12 straconych bramek. 21 sierpnia trenera Andrzeja Darlewskiego zastąpił znany z KS Zakopane Jerzy Grabała, dzięki któremu Jarmuta powoli pięła się w górę tabeli. W 4 ostatnich spotkaniach nie stracili punktu.

Po ostatnim spotkaniu z Huraganem już powinniśmy się nauczyć, że pomimo swojego miejsca w tabeli żadnego przeciwnika nie powinniśmy lekceważyć. Jarmuta na swoim obiekcie jest bardzo mocna i ambitnie podejdzie do pojedynku z liderem. Drużyna z Tymbarku już teraz może być pewna, że w niedzielę o godz. 13.00 bój będzie ciężki, lecz dla KST liczy się tylko zwycięstwo! Zapraszamy na spotkanie!

14. kolejka V ligi
Jarmuta Szczawnica - KS Tymbark
2. listopad 2014r. (niedziela), godz. 13:00
ul. Szlachtowska 75b, Szczawnica