Sprawozdanie za rok 2014 - część 2

Prezentujemy drugą część Sprawozdania merytorycznego z działalności Klubu Sportowego "KS Tymbark" za rok 2014, które zostało zaprezentowane przez Prezesa Grzegorza Kałużnego podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego 19 stycznia 2015r.

.. "Również w czerwcu zmagania w IV lidze zakończyła drużyna seniorów prowadzona przez trenera Łukasza Bukowca. Niestety mimo walki do samego końca nie udało się utrzymać zespołu w IV lidze. Kolejny sezon w sierpniu KS Tymbark już pod wodzą trener Rafała Mazura rozpoczął w V lidze. Zespół jest na dobrej drodze do powrotu do IV ligi, gdyż na półmetku rozgrywek zajmuje 1 miejsce, osiągając kilka świetnych wręcz hokejowych wyników, pokonując m.in. Sokół Słopnice 4:0, Olimpię Pisarzowa 5:1, czy Dunajec Nowy Sącz 7:0. Warty przypomnienia jest fakt wygrania przez seniorów KS Tymbark w czerwcu 2013 roku pucharu Polski na szczeblu Małopolskim i awansu do rozgrywek centralnych, w których jednak nie wzięliśmy udziału z powodu nieporozumień na linii MZPN i PZPN w Warszawie, czego do dziś wszyscy bardzo żałują, gdyż prawdopodobnie na stadionie w Tymbarku zagościłaby ekstraklasowa Zawisza Bydgoszcz.

Oprócz tego należy również podkreślić czynny całoroczny udział w życiu klubu sportowego oraz związanej z nim i wspierającej go grupy „Relax” składającej w przeważającej mierze z byłych zawodników KS Tymbark występujących jeszcze w drużynie „Harnasia” Tymbark w III i IV lidze, która w tym roku obchodzi swoje piętnastolecie. Zawodnicy „Relaxu” brali udział w kilku turniejach w Polsce jak również i zagranicą.

Zorganizowali oni także kilka turniejów na terenie Tymbarku. Grupa przyczynia się niewątpliwie do wzrostu świadomości w zakresie krzewienia kultury fizycznej wśród dorosłych ale i młodszych pokoleń, jak również przyczynia się do budowy dobrego wizerunku klubu w Tymbarku jak i wizerunku naszej miejscowości.

W okresie jesieni i zimy należy również podkreślić czynny udział zawodników szkółki Harnasie w różnych rocznikach wraz z trenerami Franciszkiem Mrózkiem i Jarosławem Majeranem w wielu turniejach i również odnoszone tam sukcesy.

Oprócz drużyn piłkarskich i członków „Relaksu” nadmienia się, iż z obiektów należących i użytkowanych przez klub korzystały również osoby niezrzeszone oraz dzieci i młodzież szkół, przedszkoli oraz organizacji pozarządowych znajdujących się na terenie gminy.

W 2014 udało się nam zakupić od firmy Soundlight sprzęt muzyczny w postaci dwóch kolumn wraz ze stojakami, wzmacniacz oraz końcówkę mocy z pełnym okablowaniem do nagłośnienia meczów. Pieniędzy zabrakło niestety na mikrofon.

Udało się również wymienić boxy dla zawodników rezerwowych zarówno gości jak i gospodarzy. Stare stalowo - drewniane konstrukcje z lat jeszcze 80-tych zastąpiliśmy nowoczesnymi lekkim wiatami na 12 miejsc jedna, którą własnoręcznie wykonali Pan Stanisław Czernek i Wiesław Czernek. Jest to naprawdę profesjonalna praca z ich strony. Całość inwestycji zamknęła się w kwocie niecałych 4 tys. złotych, a zakup jednej wiaty 12 miejscowej to wydatek rzędu minimum 9 tys. zł, czyli minimum 18 tys dwie. Bardzo dziękuję im w imieniu całej społeczności, zarządu, kibiców i piłkarzy za wykonaną pracę.

Jeżeli chodzi o działanie klubu sportowego „Tymbark” w Tymbarku rok 2014 należy uznać za udany pod względem sportowym oraz organizacyjnym.

Jako Prezes Klubu mijającej kadencji pragnę złożyć podziękowania za 2 letnią współpracę sponsorom i darczyńcom KS Tymbark tj. Urzędowi Gminy Tymbark, radnym minionej kadencji i wójtowi Panu Lechowi Nowakowi, firmie Tymbark-MWS i panu Prezesowi Dariuszowi Czechowi. Firmie Esteta Państwa Bolesławy i Janusza Piętoniów, która przez ten czas nieodpłatnie prała nasze stroje sportowe, firmie Mirex i Panu Januszowi Mirkowi, firma ta dostarczała nam wodę mineralną, dzięki czemu nie trzeba było jej kupować, firmie PNeumo-Tir Pana Andrzeja Niezabitowskiego za wsparcie finansowe w ciągu 2 lat, firmie Łomzik Pana Marcina Łomzika za współpracę i wsparcie finansowe w ciągu 2 lat, firmie Hydrokap Pana Władysława Kapturkiewicza za 2 letnie wsparcie finansowe, firmie Florad S.z o.o. i Panu Radkowiakowi za 2 letnie wsparcie finansowe, Panu Rafałowi Uchaczowi za wsparcie finansowe w 2013 i 2014 roku, Firmie Joniec Pana Mieczysława Jońca za wsparcie finansowe w 2013 roku, firmie Galicja i Panu Marianowi Ściankowi za wsparcie finansowe w 2013 roku.

Podziękowania również dla Pana Stanisław Muchy, który społecznie pomagał nam przy pracach na obiekcie.

Dziękuję też Trenerom, którzy trenowali drużyny KS Tymbark, czyli: Pan Łukasz Bukowiec, Pan Jarosław Majeran, Pan Franciszek Mrózek, Pan Bartosz Ligas, Pan Rafał Mazur.

Dziękuje gospodarzowi obiektu za naszej kadencji Panu Stanisławowi Czernkowi.

Dziękuję zarządowi klubu Panu Tomaszowi Olejarzowi, Panu Wiesławowi Czernkowi który pełnił też funkcję ratownika podczas meczów, Panu Pawłowi Wiewiórskiemu, Panu Matuszowi Wojtasińskiemu, Panu Krzysztofowi Jaroszyńskiemu, dziękuję za współpracę również naszej księgowej Pani Marysi Tajduś, a także kierowniczce drużyny Pani Maryli Miśkowiec i zastępującej jej często Natalii Wojtasińskiej, dziękuję także Panu Maciejowi Urbańskiemu i Panu Tomaszowi Urbańskiemu za zaangażowanie i pomoc w grupach młodzieżowych.

Na koniec dziękuje wszystkim piłkarzom i wszystkim kibicom KS Tymbark.