Odrobić stracone punkty. W sobotę z Dunajcem

W ubiegłym tygodniu po zaciętym meczu piłkarze KS Tymbark doznali trzeciej porażki w tym sezonie i pozwolili Ogniwu Piwniczna Zdrój na zgarnięcie 3 punktów. Po przegranej Turbacza to drużyna z Tymbarku wciąż jest liderem tabeli.

Po dwunastu oficjalnych spotkaniach tego sezonu żółto-zieloni znaleźli jak dotąd trzech pogromców. W pokonanym polu tymbarczan pozostawili Łosoś Łososina Dolna, Turbacza Mszana Dolna i Ogniwo Piwniczna Zdrój. W pozostałych ośmiu ligowych i jednym pucharowym spotkaniu KS Tymbark pozostał niepokonany. Na porażkę z Łososiem (1:2) drużyna z Tymbarku zareagowała zwycięstwem 0:1 z Grodem Podegrodzie. Na przegraną z Turbaczem (4:2), wygraną z Olimpią Pisarzowa 5:1. Jak będzie tym razem?

Nasz sobotni rywal Dunajec/Start Nowy Sącz to 11. drużyna obecnej ligowej tabeli. W 11 rozegranych spotkaniach zdobyli 11 punktów. Zanotowali 3 zwycięstwa, 2 remisy i 6 razy przegrywali. Na uwagę zasługuje fakt, iż są drużyną zdecydowanie silniejszą na własnej murawie. Wszystkie swoje zwycięstwa zanotowali na swoim obiekcie. A wygrywali z ULKS Korzenna (4:1), Huraganem Waksmund (1:0) i Orłem Wojnarowa (5:3). Dodatkowo wygrali również z Hartem Tęgoborze (4:2), lecz spotkanie zostało uznane jako walkower na rzecz tęgoborzan po wzięciu udział w spotkaniu nieuprawnionego do gry zawodnika Dunajca.

U siebie zremisowali z Łososiem 1:1, na wyjeździe z Sokołem również 1:1. Jako jedyni w tym sezonie boisko Dunajca zdobyli piłkarze Płomienia Limanowa wygrywając tam 0:2. Zawodnicy z Nowego Sącza przegrywali również z LKS Szaflary 4:1, Ogniwem Piwniczna Zdrój 2:0, Jarmutą Szczawnica 1:0 i w ostatniej kolejce z Grodem Podegrodzie aż 5:1.

Klub Sportowy Dunajec/Start Nowy Sącz powstał w 2010 roku z połączenia dwóch sądeckich klubów. Od sezonu 2010/11 występował w nowosądeckiej klasie A, by w ubiegłym sezonie awansować do Klasy Okręgowej. Trenerem Dunajca jest Andrzej Łojek. W klubie występuje kilku znanych tymbarskim kibicom zawodników. W drużynie występuje wychowanek tymbarkiego klubu i przez lata w nim grający Krzysztof Czech. Pomocnikiem naszych rywali jest Dariusz Łukasik występujący przed laty w barwach KS Tymbark (obecnie również trener Olimpii Pisarzowa), oraz Jakub Wańczyk były zawodnik m.in. Limanovii Limanowa.

Do Nowego Sącza zawodnicy KS Tymbark jadą odzyskać stracone w ubiegłej kolejce punkty. Zwycięstwo z Dunajcem Nowy Sącz pozwoli nam zachować pozycje lidera tabeli, której nie będzie łatwo nam już odebrać. W sobotę liczy się tylko zwycięstwo.

W drużynie z powodów osobistych zabraknie Darka Porębskiego, a w jego miejsce najprawdopodobniej wskoczy Kamil Kuzak.

12. kolejka V ligi
Dunajec/Start Nowy Sącz - KS Tymbark
18. październik 2014r. (sobota), godz. 14:30
boisko piłkarskie PWSZ w Nowym Saczu