KST lepsze od Orkana!

W 5. kolejce Nowosądeckiej Klasy Okręgowej KS Tymbark podejmował u siebie Orkan Szczyrzyc. Zgromadzeni kibice mogli zobaczyć ciekawe spotkanie, w którym to po dwóch bramkach Tomka Kurka gospodarze okazali się lepsi wygrywając 2:1.

KS TYMBARK – ORKAN SZCZYRZYC 2 : 1 (0 : 0)

1-0 Kurek 62, 2-0 Kurek 69, 2-1 Nowak 84

Sędziował Piotr Firlit z Gorlic. Żółte kartki: Urbański, Czaja, Sułkowski, Ryś, Olejarz – Tylek, Gargas, Majeran, Piwowarczyk. W 43 minucie trener gości Szymon Burliga został odesłany przez sędziego głównego na trybuny. Powodem była ciągła krytyka pracy arbitra przez szkoleniowca.

Tymbark: Zawada – Damian Porębski, Olejarz, Ryś, Wojtasiński – Boczoń, Sułkowski, Dariusz Porębski (90 Kolawa), Urbański – Czaja (81 D. Miśkowiec), Kurek (79 Kurczab).

Orkan: Piwowarczyk – Gargas (60 Wojtas), Trypuła (80 Barzyk), Klima, Tylek – Tabor, Majeran, Nowak, Kurczab – Wrona, Duchnik (65 Łabędź).

Orkan na początku spotkania zmarnował dwie znakomite okazje na objęcie prowadzenia. Z czasem inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze. Swoją przewagę golami udokumentowali w drugiej połowie. Najpierw Kurek wykorzystał dokładne dośrodkowanie od Wojtasińskiego i pokonał Piwowarczyka. Po chwili ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem wpakował piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym. Goście kontaktowego gola zdobyli w 84 minucie, gdy Nowak wykorzystał nieporozumienie w defensywie Tymbarku. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

/źródło: limanowa.in/