Startujemy! Na początek derby

Pierwsza kolejka i już pierwsze derby, do tego z najbliżej nas położonymi Słopnicami. W świąteczny piątek na stadionie Sokoła spotkają się dwie drużyny, których wspólne spotkania zawsze są pełne emocji.

Sokół Słopnice po fenomenalnym sezonie 2012/13 w klasie "A" (19 pkt przewagi nad drugim miejscem) awansował do ligi okręgowej. Ubiegły sezon jak na beniaminka był przez słopniczan udany. Po 13 wygranych i 13 przegranych meczach zagwarantował sobie spokojne utrzymanie i 8 miejsce w tabeli mając na koncie 45 punktów.

Ostatnie spotkanie KS Tymbark rozegrał 26 września 2012 roku, rozpoczynając tym samym wspaniałą przygodę w Pucharze Polski. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść Tymbarku po golach Wikara i Olejarza.

Ostatni pojedynek ligowy miał miejsce w sezonie 2009/10. 3 czerwca 2010 roku, na stadionie w Laskowej KS Tymbark wygrał 2:0. W rundzie jesiennej tymbarczanie na własnym stadionie rozgromili przeciwnika zza miedzy 6:0. Sezon zakończył się awansem KST do IV ligi i spadkiem Sokoła do klasy "A".

Jeśli chodzi o drużynę Sokoła na sezon aktualny, jest wiele niewiadomych. Wiadomo, że jeśli chodzi o kadrę, w zespole Andrzeja Zalewskiego nie zaszły żadne znaczące zmiany.

"Niestety frekwencja na treningach była fatalna w okresie przygotowawczym. Większość piłkarzy pracuje poza miejscem zamieszkania. Młodzież w czasie wakacji również wyjeżdża z rodzicami do pracy każdy chce sobie coś dorobić. Obawiam się pierwszych spotkań nowego sezonu. Będzie bardzo ciężko, zwłaszcza, że terminarz jest dla nas niekorzystny. Cztery pierwsze mecze to pojedynki derbowe. Jednak znając charakter chłopaków, to na pewno będą walczyć i wierzę, że osiągną dobre wyniki. Chcemy w rundzie jesiennej zdobyć jak najwięcej punktów. Zimowy okres przygotowawczy jest dla nas bardziej korzystniejszy. Na treningach mam do dyspozycją większą ilość piłkarzy. Można nadrobić zaległości w letniej przerwy." /źródło: limanowa.in/

Ostatnie spotkanie rozegrane przez Sokół to porażka 3:1 z AKS Ujanowice w IV rundzie Pucharu Polski LPPN.

1. kolejka V ligi
Sokół Słopnice - KS Tymbark