Sprawozdanie za rok 2014 - część 1

Chcielibyśmy zaprezentować Sprawozdanie merytoryczne z działalności Klubu Sportowego "KS Tymbark" za rok 2014. Owo sprawozdanie zostało zaprezentowane przez Prezesa Grzegorza Kałużnego podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego 19 stycznia 2015r.

"Zgodnie ze statutem w Klubie Sportowym „Tymbark” prowadzona jest działalność szkoleniowa dzieci, młodzieży oraz seniorów w sekcjach piłki nożnej. Klub posiada dobrą i profesjonalną kadrę szkoleniową /trenerską/ oraz bazę sportową do prowadzenia zajęć szkoleniowych oraz uczestniczenia w rozgrywkach ligowych. Ponadto klub uczestniczy jak również ma czynny udział w organizacji licznych imprez sportowych na terenie gminy Tymbark w przeciągu całego roku kalendarzowego.

Sportowcy rywalizację rozpoczęli już w styczniu 2014 roku turniejem halowym o Mistrzostwo Podokręgu Limanowskiego , gdzie drużyna juniorów starszych zajęła 4 miejsce, juniorów młodszych również 4 miejsce, trampkarzy starszych 2 miejsce awansując tym samym do kolejnego etapu w Nowym Sączu, drużyna Młodzików pierwsze miejsce, również uzyskując awans do turnieju w Nowym Sączu, podobnie zespół orlików, który także wygrał turniej w Limanowej awansując do etapu w Nowym Sączu, a drużyna żaków zajęła II miejsce również kwalifikując się do dalszego etapu.

Od stycznia 2014 roku trwały na hali sportowej w Tymbarku jak również na Orliku oraz na boiskach ze sztuczną nawierzchnią przygotowania drużyny seniorów do rundy wiosennej 2014 oraz latem i jesienią przygotowania i treningi w ramach rundy jesiennej sezonu 2014/15. Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny żaków, orlików, młodzików, trampkarzy starszych oraz juniorów starszych.

W czerwcu zakończyły się rozgrywki piłkarskie w poszczególnych kategoriach. W kategorii orlików oraz żaków drużyny KS Tymbark prowadzone przez Pana Jarosława Majerana wygrały swoje zmagania na szczeblu limanowskim. W tych ligach nie ma możliwości awansu wyżej, gdyż ligi te są rozgrywane systemem turniejowym. W kategorii młodzików drużyna trenowana przez Pana Franciszka Mrózka z pomocą Pana Tomasza Urbańskiego występowała o szczebel wyżej, czyli w Małopolskiej Lidze Młodzików, mierząc się z takimi zespołami jak Wisła Krakow, czy Cracovia Kraków. Warto podkreślić fakt, że w tej kategorii wiekowej młodzicy KS Tymbark osiągnęli historyczny sukces, gdyż byli pierwszą drużyną i jak do tej pory jedyną występującą na szczeblu Małopolskim w tej kategorii wiekowej. Drużyna w zasadzie bezproblemowo utrzymała się w tej lidze zajmując ostatecznie 9 miejsce na 14 drużyn, wyprzedzając takie zespoły jak Okocimski Brzesko, czy Unia Tarnów. Niestety po reformie rozgrywek od września postanowiono wrócić do lig powiatowych, którą to drużyna młodzików prowadzona już przez Pana Jarosława Majerana wygrała, lecz w barażu o awans okazała się gorsza od Dunajca Nowy Sącz. Zaznaczyć jednak trzeba, że graliśmy młodszym rocznikiem.

Drużyna trampkarzy starszych prowadzona przez Pana Franciszka Mrózka w lidze powiatowej również zajęła 1 miejsce ulegając w barażu Glinikowi Gorlice i Lubaniowi Maniowy. W listopadzie bieżącego roku trampkarze ponownie okazali się najlepsi wygrywając wszystkie 10 meczy, strzelając 42 bramki i tracą tylko 7, niestety nie udało się uzyskać awansu do Małopolskiej Ligi Trampkarzy, przez krzywdząca decyzję OZPN Nowy Sącz, który to w ostatniej chwili zmienił regulamin rozgrywek i zamiast w barażu trafić na mistrza Podhala, trafiliśmy na mistrza Nowego Sącza, czyli bardzo mocną drużynę Sandecji. Po zaciętej walce i uzyskaniu remisu 1:1 w meczu wyjazdowym trampkarze przegrali u siebie 1:3 i nie uzyskali awansu ligę wyżej.

Juniorzy prowadzeni przez Bartosza Ligasa w czerwcu również zakończyli swoje rozgrywki plasując się na 7 miejscu, warto podkreślić jednak fantastyczną pracę grupy piłkarzy wraz z trenerem, gdyż większość zawodników juniorów dopiero od kilku miesięcy gra w piłkę, czyniąc z tygodnia na tydzień bardzo duże postępy, co ważne budująca jest frekwencja młodych piłkarzy na treningach, gdzie zjawiają się w sile nawet około 20 osób.

Wkrótce przedstawimy drugą część.