Remis w Żabnie

W miniony weekend odbyła się 6. kolejka spotkań o Mistrzostwo IV ligi. KS Tymbark w wyjazdowym spotkaniu podejmował Polan Żabno. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Obie drużyny miały kilka dogodnych sytuacji na strzelenie gola, tym samym wynik remisowy można uznać za sprawiedliwy.

Do meczu drużyna KST przystąpiła osłabiona braćmi Porębskimi i Łukaszem Rysiem. Tym samym skład podstawowy musiał zostać zmodyfikowany. Szansę na grę w drugiej połowie mieli zawodnicy, którzy nie zdążyli się jeszcze pokazać w nowym sezonie m.in Damian Zapała i Łukasz Jenczyk. W pierwszych minutach dwóch bardzo dogodnych sytuacji nie wykorzystał Krywobodorenko. W 18 minucie bramkarza pokonał Niezabitowski. Polan nie odpuszczał i w 43 minucie Motyka pokonał obrońców KS Tymbark i zdobył bramkę na 1:1.

W drugiej połowie więcej okazji na pokazanie swoich umiejętności w bramce miał Kordeczka, który na IV ligowym boisku pokazał się bardzo pozytywnie. Delikatnie nad bramką z rzutu wolnego strzelał Boczoń, dogodne sytuacje strzeleckie miał również Jenczyk czy Sułkowski.

POLAN ŻABNO - KS TYMBARK 1:1 (1:1)

0:1 `18 - Niezabitowski a. Wojtasiński
1:1 `43 - Motyka a. Ślęczka

Skład KS Tymbark: Kordeczka - Wojtasiński, Olejarz, Mrózek, Boczoń - Czyrnek (85 Zapała), Sułkowski, Miśkowiec (75 Jenczyk), Ryś (57 Urbański), Krywoborodenko (83 Zasadni) - Niezabitowski

Polan: Bochman -Prażuch (63' Czerkies), Kurzawski, Maciosek, Bysiek - Budzyński, Motyka, P. Maciosek (72' Majka), Łoś - Ślęczka (46' Żuchowicz, Liro (56' Czyż)

Żółte kartki: Maciosek W., Motyka - Kordeczka

Sędziował: Waldemar Pyznar - KS Gorlice