KS Tymbark w IV lidze!!!

Drużyna KS Tymbark po rocznej przerwie wraca do IV ligi! Wczorajsze zwycięstwo z Jarmutą Szczawnica przed własną publicznością w przedostatniej kolejce zagwarantowało piłkarzom grę w wyższej klasie rozgrywkowej i pierwsze miejsce w Klasie Okręgowej. Zespół pokazał, iż pomimo kilku potknięć jest najlepszy w lidze i zasługuję na grę na IV ligowych boiskach!

KS TYMBARK – JARMUTA SZCZAWNICA 2 : 1 (1 : 0)

1-0 Czaja 17 (karny), 2-0 Kurczab 60, 2-1 Pawełczak 83

TYMBARK: Zawada – Olejarz, Ryś, Kurczab (65 Urbański), Wojtasiński – Ślazyk, Boczoń, Sułkowski, Miśkowiec – Porębski, Czaja (72 Hochoł).

W drużynie gospodarzy była pełna mobilizacja. Zwycięstwo dawało im awans bez względu na wyniki innych spotkań. Od pierwszych minut przewagę posiadał Tymbark, jednak spokojnie rozgrywał piłkę czekając na okazję do przeprowadzenia groźnej sytuacji ofensywnej. W 10 minucie Olejarz próbował dośrodkować w pole karne. Uderzona piłka ku zaskoczeniu bramkarza gości odbiła się od poprzeczki. W 17 minucie Czaja podał na skrzydło do Olejarza, a ten wpadł w pole karne i został sfaulowany przez zawodnika Jarmuty. Pewnym egzekutorem podyktowanej jedenastki okazał się Czaja. Jarmuta groźnie odpowiedziała w 37 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieznacznie niecelnie z 3 metrów główkował Waligóra. Chwilę później Zawada obronił groźny strzał zawodnika gości. Tuż przed przerwą po podaniu Porębskiego stuprocentową okazję miał Kurczab, ale bramkarz Jarmuty popisał się świetną interwencją.

Duży upał spowodował, że w drugiej połowie tempo gry było znacznie słabsze. W 60 minucie Miśkowiec dograł do Kurczaba a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali wpakował piłkę do siatki. Po chwili stuprocentowej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Miśkowiec. W końcówce Jarmuta przycisnęła. W 81 minucie po indywidualnej akcji sytuację sam na sam z Zawadą przegrał Pietrzak. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Boruckiego kontaktowego gola dla gości zdobył Pawełczak celnie uderzając z 4 metrów. W ostatnich minutach było nerwowo, ale Tymbark kontrolował wydarzenia na boisku i przypieczętował swój awans do IV ligi. /źródło: limanowa.in/

Dzięki Limanowskiej Telewizji tv28.pl spotkanie można było oglądać na żywo. Retransmisja wraz z rozmowami pomeczowymi dostępna pod linkiem: http://www.tv28.pl/5931-ks-tymbark-jarmuta-szczawnica-mecz-w-lidze-okregowej-quotna-zywoquot