3 punkty po meczu z Sandecją!

W ubiegłą sobotę tymbarscy kibice mieli okazję oglądnąć spotkanie pomiędzy KS Tymbark a Sandecją Nowy Sącz. Po bramce strzelonej już w 7 minucie przez Marcina Krywoborodenko KST podwyższyło dorobek punktowy o 3 pkt i zwyciężyło 1:0.

KS TYMBARK – SANDECJA II NOWY SĄCZ 1-0 (1-0)

7` 1-0 Krywoborodenko

TYMBARK: Zawada – Łysek, Boczoń, Olejarz (10 Zasadni), D. Porębski – Czyrnek (67 Wojtasiński), Bułat, Węgrzynowicz (64 Tatara), Urbański – Krywoborodenko (90 M. Kordeczka), Mrózek.

Tymbark bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie i od pierwszych minut posiadał wyraźną przewagę. Już w 1 minucie po podaniu Olejarza z 10 metrów groźnie uderzał Krywoborodenko, ale bramkarz gości znakomicie odbił piłkę. Grzegorczyk skapitulował chwilę później. W środku pola piłkę przejął Bułat, minął dwóch rywali i podał na prawą stronę do D. Porębskiego, który dograł na 8 metr do Krywoborodenki. Ostatni z wymienionych spokojnych strzałem tuż przy słupku umieścił futbolówkę w siatce. Po stracie gola goście odważnie zaatakowali. Zawada dwukrotnie w znakomitym stylu obronił strzały Sobotki, a Tarasenko w idealnej sytuacji fatalnie przestrzelił. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to ponownie przewaga gospodarzy. W 35 minucie bramkarz gości obronił groźne uderzenie Urbańskiego z rzutu wolnego z 18 metrów. W 38 minucie po podaniu Łyska z 7 metrów nieznacznie spudłował Krywoborodenko.

Po zmianie stron gra się uspokoiła. W 47 minucie kolejną świetną paradą bramkarską popisał się Grzegorczyk, gdy odbił piłkę po pięknym uderzeniu z 25 metrów. W 56 minucie szansę na wyrównanie mieli goście, ale Zawada obronił strzał Kozaka z 20 metrów. Od tego momentu Tymbark kontrolował sytuację na boisku do końca spotkania. W 78 minucie gospodarze mieli szansę na podwyższenie rezultatu, ale po podaniu Krywoborodenki i strzale Bułata ponownie skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości. /limanowa.in/