Falstart w Borzęcinie

W ubiegłą sobotę zostało rozegranie spotkanie w ramach XX kolejki o mistrzostwo IV ligi. Borzęcin podejmował na własnym stadionie drużynę KS Tymbark. Spotkanie to odbyło się przed oficjalnym startem rozgrywek z uwagi na prośbę gospodarzy, by spotkanie nie miało miejsca w środku tygodnia.

Zaraz przed rozpoczęciem spotkania okazało się, że zagrać nie może Marcin Krywoborodenko, więc w jego miejsce do pierwszej "11" wszedł Damian Miśkowiec. Za kartki pauzował Olejarz i Tatara.

Od pierwszych minut przewagę w posiadaniu piłki i w sytuacjach podbramkowych mieli przyjezdni. Już w 6 minucie po bardzo dobry dośrodkowaniu z rzutu rożnego Urbańskiego z 3m pudłował Miśkowiec. Po paru minutach w zamieszaniu podbramkowym dwa razy na linii bramki piłkę zatrzymał bramkarz. W 28 minucie przepiękne uderzenie Mirka Kordeczki skutecznie obronił Mucek. W 38 minucie liczne sytuacje na strzelenie gola zemściły się, kiedy to zawodnik Sokoła przelobował Kordeczkę i zmienił wynik spotkania na 1:0. Wieli licznych dogodnych sytuacji na strzelenie gola nie wykorzystali m.in Wojtasiński, Bułat, Porębski czy Urbański. Po zmianie stron gospodarze poczuli się pewnie i częściej chcieli atakować, lecz wciąż to my łatwiej znajdowaliśmy się w polu "16" przeciwnika. Zaraz po tym jak faulowany w polu karnym zostaje Porębski a sędzia z Tarnowa nie odgwizduje karnego, Sokół stwarza sobie nieliczną okazję na strzelenie gola i wykorzystuje go. Przy wyniku 2:0 zawodnicy z Tymbarku nie poddają się i wciąż atakują, lecz bramka Sokoła jak "zaczarowana" odbija ataki gospodarzy.

Już w sobotę kolejne spotkanie, tym razem wyjazd do Barcic. Mamy nadzieję, że tym razem worek z bramkami zostanie otworzony, bo niemożliwym już jest, by tyle dobrych okazji się marnowało. Cel na Wielką Sobotę - wyjazdowe zwycięstwo.

SOKÓŁ BORZĘCIN - KS TYMBARK 2:0 (1:0)

Skład KST: K. Kordeczka - Wojtasiński, Mrózek, Boczoń, Łysek - M. Kordeczka (70 Czyrnek), Węgrzynowicz, Bułat, Urbański, Porębski (80 Zapała) - Miśkowiec (65 Lis)

Relacja ze strony Sokoła: www.sokol-borzecin.pl