Wysokie zwycięstwo liedra w derbach!

KS Tymbark na inaugurację rozgrywek rundy wiosennej o Mistrzostwo Klasy Okręgowej Nowy Sącz podejmował przed własną publicznością sąsiada "zza miedzy" Sokół Słopnice. W derbowym pojedynku zwycięscy okazali się gospodarze którzy pokonali przeciwnika 4:0. Wyjątkowo licznie zgromadzonej publiczności (ok. 700 osób!), mecz mógł się spodobać.

Już w 22 minucie KST mógł objąć prowadzenie, kiedy to po zagraniu ręką w polu karnym sędzia Wacław Gargula podyktował "jedenastkę". Po strzale Kurczaba piłka niestety odbiła się od poprzeczki. Popularny "Roger" jeszcze do przerwy dwukrotnie się zrehabilitował. Bramkę na 1:0 strzelił bo dośrodkowaniu w rzutu wolnego w wykonaniu Sułkowskiego, na 2:0 po dokładnym podaniu Porębskiego. Swoje okazje do strzelenia gola mieli między innymi Urbański i Naściszewski.

Po przerwie mecz się lekko rozluźnił. W 70 minucie na czystą pozycję wyszedł Urbański, lecz tuż przed polem karnym został sfaulowany przez Kaźmierka, który otrzymał za to czerwoną kartkę. Przepięknym golem z rzuty wolnego Czaja podwyższył wynik spotkania na 3:0. Kolejną bramkę Czaja zdobył po składnej akcji rozpoczętej od Sułkowskiego i dokładnym podaniu Maćka Ślazyka

KS TYMBARK - Sokół Słopnice 4:0 (2:0)

żółte kartki: Kurczab
czerwona: Kaźmierek (70`)

KS Tymbark: Zawada - Wojtasiński, Ryś, Boczoń S., Kurczab - Porębski (78 Czyrnek), Ślazyk, Sułkowski (83 Boczoń K.), Miśkowiec, Urbański (87 Zasadni) - Naściszewski (65 Czaja)

Sokół: Trzupek – Młynarczyk (64 Kęska), Sylwester Goliński, Wiecek, Kaźmierek – Franczak, Bednarczyk (65 Postrożny), Śliwa, Pierzchała – Szczepan Goliński, Grucel

Wkrótce opublikujemy galerię zdjęć, skrót spotkania oraz wywiady z trenerami.

Po prawej stronie po kliknięciu na mecz można zobaczyć składy, formację, galerie zdjęć oraz statystyki przedmeczowe.