Spotkanie derbowe z Orkanem

Po pojedynkach derbowych z Sokołem Słopnice i Płomieniem Limanowa czeka nas kolejne spotkanie z sąsiadem za miedzy. W 5. kolejce Klasy Okręgowej zespół z Tymbarku zmierzy się z Orkanem Szczyrzyc.

Orkan po rozegraniu 4 spotkań ma na swoim koncie bezbramkowy pojedynek z Orłem Wojnarowa, wysokie (1:7) zwycięstwo w Słopnicach, wygraną (2:1) w Łosisinie Dolnej oraz ostatnie przegrane spotkanie (2:1) w Podegrodziu. Z dorobkiem 7 punktów zajmują 5. miejsce w tabeli. Szczyrzycanie głośno zapowiadają walkę o awans tak jak było to w ubiegłym sezonie gdzie rozgrywki zakończyli na 4. pozycji zdobywając 54 punkty. Ostatnie wspólne spotkania obu drużyn odbyły się w sezonie 2012/2013, gdzie dwukrotnie drużyna z Tymbarku triumfowała.

Pojedynki obu klubów zawsze są wyjątkowo emocjonujące. Trenerem Orkana jest Szymon Burliga - były szkoleniowiec KS Tymbark. W klubie gra obecnie trzech byłych zawodników KST - Kamil Kurczab, Jakub Majeran i Jakub Wojtas. Gorąco zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków klubu na spotkanie!

Sędzią głównym zawodów będzie Mariusz Wrażeń - KS Gorlice.

5. kolejka V ligi
KS Tymbark - Orkan Szczyrzyc