Przedwiośnie - czyli lider przed rundą rewanżową

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja rundy rewanżowej w nowosądeckiej okręgówce. Już w sobotę o godzinie 13:00 na stadionie w Tymbarku podejmiemy Sokoła Słopnice. Tak się składa, że spotkań derbowych w tym sezonie jest sporo, ale mecze z Sokołem zawsze były wyjątkowe, chociażby ze względu na fakt, że jeszcze całkiem niedawno Słopnice należały do Gminy Tymbark oraz fakt, że trenerem Sokoła jest wychowanek KST oraz trener naszych trampkarzy Franciszek Mrózek. Już dziś zapraszamy na to spotkanie, które na pewno dostarczy wiele emocji. A co słychać w Tymbarku?

Przygotowania rozpoczęliśmy 7 lutego. W przeciągu okresu przygotowawczego zagraliśmy 7 sparingów:

KST- Dobrzanka - 2:0

KST- Poprad Rytro- 0:2

KST - KS Zakopane - 1:4

KST -Podhale Nowy Targ - 0:5

KST - Poprad Muszyna - 0:4

KST - Glinik Gorlice - 1:1

KST - Wierchy Rabka - 2:1

Wyniki sparingów nie napawały zbytnio optymizmem, ale porażki z zespołami od nas mocniejszymi wiele nas powinny nauczyć.

Kadrowo wydajemy się mocniejsi. Po stronie ubytków należy odnotować brak Marcina Kolawy, który zrezygnował z gry jeszcze w trakcie rundy jesiennej oraz wypożyczonego z LKS Nowe Rybie Piotra Czecha, który postanowił przenieść się do A-klasowego Piasta Łapanów.

Jeśli chodzi o wzmocnienia to na wiosnę będzie z nami grał Maciej Ślazyk oraz Mateusz Ryś o których pozyskaniu informowaliśmy już w poprzednich newsach, po kontuzji do gry wraca Jan Zasadni, a Bartłomiej Naściszewski uzyskał trochę "luzu" na studiach, co pozwoliło mu na przepracowanie z drużyną okresu przygotowawczego i normalną dyspozycyjność w trakcie rundy wiosennej. Normalnie podczas przygotowań trenował także z zespołem Konrad Boczoń, który z powodów zawodowych nie mógł regularnie grywać jesienią.

Do spotkań rewanżowych startujemy z pozycji lidera, wiadomo, że awansują 2 najlepsze zespoły. Powszechna opinia w środowisku piłkarskim jest taka, że trudniej bronić 1 miejsca, a łatwiej je atakować. Cel po jesieni nakreślił się sam i nie może być inny jak tylko powrót do grona IV ligowców, a czy uda się go zrealizować....? Wszystko w nogach piłkarzy. Zapraszamy więc na pierwsze wiosenne emocje, startujemy jak to się mówi " z grubej rury". KS Tymbark-Sokół Słopnice - niedziela godzina 13:00.