Hit kolejki z Płomieniem!

Już jutro w Tymbarku tutejszy KS podejmie Płomień Limanowa. Kolejne spotkanie derbowe i kolejne wielkie emocje. Spotkanie to spokojnie można uznać że hit kolejki, gdzie lider podejmie baniaminka znajdującego się na wysokiej 6. pozycji.

Płomień Limanowa po 17 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 30 punktów. Na tą zdobycz punktową składa się 9 zwycięstw, 5 porażek i 3 zwycięstwa. Płomień bardzo dobrze radzi sobie w pojedynkach derbowych. Wygrał przed własną publicznością z ówczesnym liderem Turbaczem 1:0, z Orkanem 1:0 i z Sokołem 3:1. Trenerem drużyny jest Piotr Pietruch a najlepszym strzelcem Tomasz Łatka z 9 bramkami na koncie.

Niedzielne spotkanie śmiało można nazwać "meczem przyjaźni". Kluby przez lata ze sobą współpracują, a zawodnicy bardzo dobrze się znają. Wychowankiem i obecnym zawodnikiem Płomienia jest długoletni zawodnik oraz były trener seniorów KS Tymbark Łukasz Bukowiec - to z nim osiągaliśmy wspaniałe sukcesy w Pucharze Polski. W tymbarskiej drużynie występowali wychowankowie Płomienia - Konrad Koza, Kamil Musiał czy Jacek Guzik. Obecnie gra w naszej drużynie Przemek Zawada. Dla drużyny z Limanowej są to "jedyne prawdziwe derby". Nie sposób tak tego nazwać, wszak nasze stadiony dzieli dosłownie kilka kilometrów.

Jesienią KS Tymbark dosyć pewnie pokonał Płomień 0:2 po bramkach Mateusza Czai i Tomka Kurka.

Zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani do spotkania. Chęć gry i wolę walki można zobaczyć na treningach, gdzie swoje umiejętności chcę pokazać ponad 20 zawodników.

Zespół Płomienia wspiera wielu kibiców, którzy na pewno w licznym gronie pojawią się w niedzielę na tymbarskim stadionie. Pokażmy, że gramy u siebie i wspierajmy swoich zawodników, którzy na pewno z jak najlepszej strony pragną pokazać się tymbarskiej publiczności! Lider z Tymbarku nie zamierza szybko zejść ze szczytu ligowej tabeli! Pokażmy, kto jest najlepszy w regionie!!

XIX kolejka Klasy Okręgowej
KS Tymbark - Płomień Limanowa